25-12-2010 18:52
Lidia Dorodici
(Spania)

De Craciun este momentul sa uitam de griji si suparari, sa iertam si sa iubim si sa ne amintim ca nu suntem singuri niciodata! Sarbatori fericite! Tuturor enoriasilor din satul Pustiana dar totodata si parintelui paroh Augustin si parintelui vicar Stefan. Multumim ptr acest site este foarte bine realizat ne bucuram ca avem posibilitatea de a cunoaste mai bine satul stramosilor nostrii, a bunicilor si a parintilor. D-zeu sa va aiba in paza ...

24-12-2010 08:53
Florin
(Miercurea Ciuc)

De ani de zile am fost folositi cum a vrut fiecare dupa interesele lor. Satul cu oamenii sai sint abandonati nu exista sosea si nici apa. Nu se poate schimba patronul bisericii?

23-12-2010 12:34
Edy Beta
(Romania (sat. Pustiana))

Ma bucur foarte mult pentru ca am gasit acest sait si felicitari tuturor celor care s-au implicat si se implica pentru a face cunoscut si altora noutatile si evenimentele care au loc in satul nostru natal!!! Pr. Agustin Benchea sunt si eu de acord cu propunerea domnului Ieronim sa fie scris ca inainte cum era "Sfinte Stefane roaga-te pentru noi" deoarece oricine ar intra in biserica pentru prima oara ar trebui sa stie un lucru: ca "Sfantul Stefan" este patronul Biserici noastre. PAX ET BONUM!!! Sarbatori fericite!!!

17-12-2010 21:25
Diana Stavarache
(Romania)

Felicitari celor care au realizat aceasta pagina si celor ce au venit cu ideea! Am si eu o parere in legatura cu propunerea lui Ieronim. Nu cred ca este nevoie sa revenim la acel mesaj cu Sf. Stefan, imaginea lui este destul de expresiva ("Cei intelepti vor intelege") si este suficient atat. Aceste superbe picturi dau un stil aparte bisericii noastre si nu este nevoie s-o incarcam mai mult. Dupa cum stim Biserica Catolica a preluat stilul romanic care este destul de simplu si nu incarcat ca cel al bisericilor ortodoxe. Dupa parerea mea este foarte frumos asa dar parerile sunt impartite. Va doresc numai bine!

15-12-2010 16:56
Irina
(Italia)

Ma bucur ca am descoperit acest site, asa ne simtim mai aproape de casa. Va multumim si Sarbatori Fericite, D-zeu sa ne ajute pe toti.

13-12-2010 19:09
Iulia
(Romania)

Sunt foarte impresionata de ceea ce am descoperit pe acest site, felicitari tuturor care s-au implicat si abia astept numarul urmator al revistei.

10-12-2010 20:39
Gabriela
(Brasov)

Si eu sunt de acord cu propunerea domnului Ieronim. Acele cuvinte sunt un simbol pentru Biserica noastra. Oricine ar intra in biserica pentru prima oara ar trebui sa stie un lucru: ca Sfantul Stefan este patronul Biserici noastre. Multi oamenii din comunitatea noastra nu stiu ce semnifica icoana de deasupra Tabernacolului, ca dovada, cand am facut pregatiri pentru primirea Sfantului Mir, parintele vicar a intrebat de la noi: ce semnifica acea icoana?... Nimeni nu a putut raspunde la intrebare. De aceea ar fi bine sa se pricteze la loc acele cuvinte care ne sugereaza ce se intampla in icoana respentiva.

09-12-2010 20:12
Ieronim
(Bacau)

Parinte as vrea sa propun ceva... Daca tot se picteaza biserica nu ati putea REscrie pe arcul central acele cuvinte care erau odata "Sfinte Stefane roaga-te pentru noi"? Este doar o propunere :)

07-12-2010 13:47
Fr. Romeo
(Romania)

Este foarte bine ca s-a realizat aceasta pagina web, felicitari tuturor celor care s-au implicat si se implica pentru a face cunoscut si altora noutatile si evenimentele care au loc in satul nostru natal!!! Pace si bine!

06-12-2010 17:54
Irinel Diac

felicitari! exista si satu nostru in top cu tecnologia! e bine, pana acum vedeam doar pe site unguresti despre satu nostru.