03-08-2011 21:09
EDUARD
(BACAU)

Lăudat să fie Isus și Maria!!! Felicitări pr,paroh și pr,vicar pt.toate realizările făcute în parohia Pustiana.... Dumnezeu să-i răsplătească pe toți care au contribuit la realizările făcute în parohia Pustiana, și Slava Lui, pentru tot!

09-07-2011 20:58
catalin
(bacau)

salve!felicitari si mii de multumirii pr,paroh si pr,vicar pt.toate realizariile facute in parohia Pustiana....sper k si p viitor sa aveti proiecte frumoase cu care sa imbucurati comunitatea noastra si nu numai....il invoc pe Duhul Sf. sa va lumineze mintea si pe Dumnezeu sa va ajute.....laudat sa fie Isus si Maria.

24-04-2011 17:03
Sr.Alina Ignat
(( Roma))

Lumina si caldura sarbatorilor de primavara printre care si Pastele sa ne incalzeasca sufletele,sa ne lumineze mintile,sa ne deschida inimile spre iubire,credinta,iertare.Sa fim mai buni,sa ne bucuram din plin de frumusetea tuturor lucrurilor care ne inconjoara si sa daruim iubire celor dragi. Pentru a intelege sacrificiul suprem trebuie doar sa fim mai buni,mai iertatori,mai ingaduitori,mai intelepti,mereu cu lumina in suflet,ganduri si simtiri. Va doresc un Paste Fericit tuturor din satul Pustiana

21-04-2011 20:58
erpe
(RO)

„monela laslau(Budapesta): buna seara.as dori sa pun o intrebare parintelui paroh:cum se face la noi in sat Prima Sfanta Impartasanie,in fiecare an sau in functie de cati copii urmeaza sa primeasca acest sfant dar?Fetita mea ar trebui la anul,cred,sa faca si ea acest lucru,tocmai de aceea sunt interesata.va multumesc,astept un raspuns de la dvs.”

Monela, dar în Budapesta nu se poate face prima sfântă împărtăşanie, acolo nu sunt biserici romano-catolice?

21-04-2011 16:31
parintele Augustin

Pentru ca sunt putini copii prima Sfanta Impartasanie se face odata la doi ani. Pot sa primeasca numai copiii de clasa a II-a si a III-a. Exceptiile pot fi discutate la biroul parohial. Anul acesta avem prima Sfanta Impartasanie ultima duminica din luna iulie adica pe 31. Pregatirea incepem pe 2 iulie iar inscrierea copiilor din luna iunie. Asteptam ca toti copiii, oriunde s-ar afla, sa se inscrie pentru acest mare eveniment din viata lor si din viata comunitatii.

20-04-2011 20:58
monela laslau

16-04-2011 17:14
Familia Andrei-Bolog
(Faraoani)

Profitam de acest mijloc pentru a va ura un sincer La multi ani! parinte Augustin! La aniversarea a 40 de ani va dorim multa sanatate, impliniri si binecuvantari ceresti!

16-04-2011 07:28
monela laslau
(Budapesta)

LA MULTI ANI!parintelui paroh,ii doresc cel putin inca odata tot atatea primaveri cate s-au implinit astazi,sa dea Domnul sa-i fie viata plina doar de bucurii,impliniri-personale&profesionale-si multa sanatate.iar daca viata este formata din bine&rau,frumos&urat,bucurie&tristete,ii doresc ca doar binele,frumosul si bucuria sa-i lumineze viata spre o fericire eterna.sa ne bucurati in continuare cu prezenta dumneavoastra acolo,in satul nostru natal.

14-04-2011 21:57
Monela Laslau
(Budapesta)

Inca odata de 3X BRAVO... super reusit acest site pe care l-ati realizat. Si ma bucur ca ma pot adresa acum si celor care intr-adevar merita tot respectul nostru, ma refer aici la cei 2 preoti ai parohiei noastre. Cat despre criticile aduse la realizarile facute cu toate eforturile dansilor... nu merita luate in seama, zic eu. Poate fiecare dintre noi (sau marea majoritate) am vizitat un muzeu, am citit o carte despre pictori -implicit pictura- dar asta nu inseamna ca suntem critici de arta, deci... mult succes pe viitor in tot ceea ce faceti sau ve-ti face!

06-04-2011 16:21
Lapona Enigel

Ştiu demult de acest site, însă nu am avut curiozitatea de a afla detalii. Astăzi, citind părerile concetăţenilor şi nu numai, apreciez faptul că acestea sunt atât de diferite. Acest lucru este binevenit pentru că unele păreri pot direcţiona sau redirecţiona anumite acţiuni, anumite decizii. Îmi pare bine că cetăţenii satului sunt atât de deschişi. M-am identificat cu câteva păreri care deja s-au spus, de aceea nici nu le repet. Într-un final, învăţăm cu toţii în comunitate, prin comunicare. Orice părere poate fi constructivă, dar fără să jignim. Cred că cei abilitaţi vor ţine cont de părerile exprimate. Salutări tuturor!