18-07-2013 16:29
(Romania)

Salut Laslau Adrian,

Lista nu este închisă, dacă ai date concludente, te rog să le transmiți pentru o listă cât mai completă a preoților care au slujit în Parohia Pustiana.

12-05-2013 10:16
LASLAU ADRIAN

Salve! Cred ca lipsete din lista preotilor care au slujit in parohia pustiana Pr. Petru Albert Multe Salutari!

15-02-2013 09:04
Parintele Augustin

Va salut pe toti cei care cititi pagina noastra si as dori sa fac cateva anunturi: in perioada 14-17 martie avem MISIUNI populare; 4 august PRIMA SFANTA IMPARTASANIE; 11 august HRAMUL si pe 18 august MIRUL.

26-10-2012 19:17
Ioan Şmid
(România)

Mă alătur şi eu celor care vă felicită pentru munca depusă. Internetul, spre deosebire de ziarele sau revistele scrise, are marele avantaj că este accesibil oricând şi de oriunde în lume, astfel că şi cei care vremelnic sunt departe de locurile natale, în mediul virtual vă sunt aproape şi se bucură să afle veşti. Sunt convins că în inima lor vă sunt recunoscători şi vă mulţumesc, fie în scris, fie verbal. Cred că simţiţi o mare bucurie când primiţi astfel de mesaje de încurajare. Eu, personal cunosc acest sentiment fiind la rându-mi administrator de sit parohial. E un sit aerisit şi uşor de citit. Văd că aveţi şi o revistă, ce mai, sunteţi tari! Dumnezeu să vă răsplătească efortul.

11-09-2012 12:39
Mady
(Bacau)

Vrem noutati. Felicitari pentru toate realizarile voua Preotilor dar si celor din comunitate. Felicitari si tie Admin. ptr. tot ce ai realizat. Posteaza poze de la Vizita icoanei de la Cacica si de la Hram. Asteptam poze. Multumim anticipat!

15-05-2012 13:07
L.E.

Doresc sa salut si sa felicit toata stradania celor care slujesc acualmente pentru comunitatea din Pustiana. Toate lucrarile cer sacrificii si cred ca orice initiativa, chiar daca e buna, intampina si obstacole. Insa, curaj! Sunt multe persoane care cred in dvs. si sunt onorati ca sunteti pastorii lor. Cu siguranta, trebuie sa ne schimbam viziunea. Trebuie sa acceptam ca mai avem de lucru la nivel individual. Nu suntem toti la fel, dar suntem crestini, de aceea trebuie sa ne schimbam si sa vedem, mai ales, partea buna a lucrurilor.

28-03-2012 20:19
------

unde este mesajul urmator....??????

08-01-2012 17:51
Moldovean, ceangau
(UE)

Din intamplare am ajuns pe acest site, si am fost surprins placut ca si Pustiana este online :), tin sa mentionez ca nu sant membru al comunitatii dar bunicii mei sant sau mai bine zis au fost (dumnezeu sa-i aiba in paza), desi am crescut departe de Pustiana imi aduc aminte de vacantele petrecute acolo si ma simnt legat de acele locuri pe care le mai vizitez de 2-3 ori pe an cand am ocazia. Am citit o parte din comentariile de pe site si am vazut divergentele dintre membrii comunitatii in special despre altar si despre originea noastra, nu stiu daca am dreptul sa-mi dau cu parerea dar totusi o voi face, vad ca exista o tensiune intre membri comunitatii cu privire la originea noastra. Unii se considera maghiari si alti romani, mie personal imi place sa zic ca in vinele mele am sange de ungur dar inima o am de roman, probabil cu aceasta incercand sa impac si capra si varza, caci in realitate apartinem ambelor tari; pe de o parte santem datori stramosilor nostri ( continuare in mesajul urmator)

19-12-2011 13:22
L.E.

Despre perioada Adventului.In timp de iarna, in anoptmpul cel mai intunecat(mai ales cand nu este zapada),trebiue sa se aprinda o lumina interioara.Odata cu apropierea Craciunului,ne vom stradui sa ne transfarmam cu intelepciune,ca prin graba sa nu risipim averea noastra interioara.
Adventul este perioada asteptarii.A astepta este uneori dificil pentru noi.Dorim sa se termine repede, sa se vada un rezultat al actiunii noastre.Asteptarea ne invata sa lucram cu Timpul.Dorinta si imaginatia gonesc inainte? Ca sa le transformam in realitate este nevoie de timp, dureaza, iar noi trebuie sa asteptam, sa infrangem nerabdarea.Sa incarcam sa descoperim in advent virtutea asteptarii.
,,Vazul" il putem indrepta spre cer, mai cu seama in timpul adventului.Si-n zilele de la inceputul lui decembrie ingerul trece pe la toti oamenii si le vorbeste. Cei care-l aud incep sa pregateasca Craciunul cantand colinde si aprinzand lumini.Poate si spovadă?...

24-11-2011 08:40
catalin
(bacau)