Depunerea adeziunii la Acţiunea Catolică în Parohia Pustiana

Duminică, 5 decembrie 2010, în a doua duminică a Adventului un număr de 46 de copii, 30 de tineri și 67 de adulți din Parohia Pustiana din Dieceza de Iaşi și-au depus adeziunea la Acțiunea Catolică în cadrul Sfintelor Liturghii celebrate de pr. Augustin Benchea, parohul comunităţii, decan de Moinești și pr. Ștefan Bortă, vicar parohial.

După o pregătire intensă copiii, tinerii și adulții din comunitatea Pustiana și-au depus această adeziune, copiii în cadrul liturghiei de dimineață, tinerii și adulții în cadrul liturghiei solemne de la orele 11.

Părintele Paroh i-a îndemnat pe noii membrii ai Acțiunii Catolice să aibă un an plin de acțiuni, felicitându-i pentru da-ul lor curajos şi hotărât şi i-a încurajat pe toţi ca aceste angajamente pe care le-au luat să le poată duce la îndeplinire cu responsabilitate.

Momentele importante din cadrul Sfintelor Liturghii au fost imortalizate, iar după terminarea celebrărilor s-au făcut fotografii de grup, imagini care pot fi vizualizate și în Galeria acestei pagini.

Felicitări păstorilor noștrii pentru acest evenimet, felicitări noilor membrii din Acțiunea Catolică pentru drumul ales!

Dec 6, 2010